Rozvrh hodin předmětu NAUKA O HUDBĚ pro školní rok 2023/2024

Nauka o hudbě

Nauka o hudbě je povinný předmět pro žáky od 1. do 5. ročníku I. stupně každého studijního zaměření v hudebním oboru. V kolektivní výuce Nauky o hudbě je zastoupena hudební teorie, intonace a rytmus, dějiny hudby, poslech a hudebně pohybová výchova. Tyto činnosti se vzájemně propojují, ovlivňují a doplňují. Je kladen důraz na rozvoj vlastní kreativity žáků. Výuka je účelně podporována řadou didaktických pomůcek. Multimediální a audiovizuální technika umožňuje dětem příjemnou formou získávat přehled o hudbě. Teorie probíraná v kolektivní výuce je důležitým doplňujícím faktorem, se kterým učitel s žákem v nástrojové výuce konkrétně a živě pracují. Teoretické poznatky, které vyplývají ze studovaného učiva, obohacují práci o znalost širších kulturních souvislostí.

Webové stránky nauky o hudbě ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Zajímavé odkazy »

Konzultační hodiny pro žáky 4. a 5. ročníku
Výjimečně uvolnění žáci (ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů), kteří nedocházejí na pravidelnou výuku Nauky o hudbě, ale na náhradní způsob výuky – do konzultačních hodin, jsou povinni absolvovat přezkoušení z látky za I. nebo II. pololetí, aby mohli být klasifikováni. Jakmile pominou důvody pro náhradní způsob výuky Nauky o hudbě, žák se neprodleně zapojí do řádné výuky.

ORGANIZACE ZKOUŠKY pro výjimečně uvolněné žáky z Nauky o hudbě
a ROZVRH KONZULTAČNÍCH HODIN

NÁPOVĚDA ke zkouškám z Nauky o hudbě pro výjimečně uvolněné žáky:
1. ročník I. pololetí
2. ročník I. pololetí