Motto Školního vzdělávacího programu ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose:
Stavíme dům od základů.
J. A. Komenský

Základní studium hudebního oboru

Základní studium hudebního oboru od 1. ročníku se liší podle jednotlivých oborů a vybraného hudebního nástroje. Dělí se na dva cykly (stupně), z nichž první trvá 7 let a druhý 4 roky.

Žáci absolvují jednu hodinu týdně výuky hlavního oboru (hry na hudební nástroj), jednu hodinu týdně předmětu nauka o hudbě (od 1. do 5. ročníku). Od 4. ročníku pak navštěvují i další předměty – např. komorní nebo souborovou hru.

Délka vyučovací hodiny je 45 minut. U mladších dětí se tato hodina může půlit – tedy na 2x 25 minut týdně.

V hudebním oboru vyučujeme studijní zaměření:
Hra na klavír, hra na varhany, hra na elektronické klávesové nástroje, hra na housle, hra na violu, hra na violoncello, hra na kontrabas, hra na zobcovou flétnu, hra na příčnou flétnu, hra na hoboj, hra na klarinet, hra na saxofon, hra na trubku, hra na lesní roh, hra na pozoun, hra na klasickou kytaru, hra na elektrickou kytaru, hra na bicí nástroje, sólový zpěv, zpěv populárních žánrů, hra na akordeon, hra na cimbál.