Žáci výtvarného oboru vystavovali na Špilberku

Na výstavě výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v reprezentativních prostorách Muzea města Brna na hradě Špilberku jste mohli do června 2022 zhlédnout výtvarné práce více než 130 žáků a studentů, kteří v ateliérech ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose prostřednictvím výtvarného vyjadřování rozvíjejí svou fantazii, představivost, tvořivost i estetické cítění.

Pro výstavu byla připravena zajímavá kolekce individuálních i společných výtvarných prací na téma Portrét. Výstava představila rozsah zpracovaných a použitých výtvarných technik, které nejsou tak úplně běžné: malbu, kresbu, grafiku, keramiku i kombinované techniky.

Závěrem bychom chtěli poděkovat řediteli Muzea města Brna Mgr. Zbyňku Šolcovi, který výstavu prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v reprezentativních prostorách hradu Špilberk umožnil.

Foto z vernisáže výstavy: Miloš Strnad.

P.F. 2022 HVĚZDY JSOU SYMBOLEM NADĚJE
YouTube
Betlémské hvězdy našich výtvarníků
https://www.youtube.com/watch?v=KP0vcN66XNA

VÝSTAVA ZUŠ V ALFA PASÁŽI BRNO
V jedinečných průchozích prostorách funkcionalistického Paláce Alfa v Brně (na rohu ulic Jánská a Poštovská), postaveného podle návrhu významného architekta Bohuslava Fuchse, představili od 7. dubna do 16. května 2021 svou tvorbu desítky mladých výtvarníků – žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48.

Invence, tvůrčí projev a citlivé vnímání světa jsou nezastupitelným základem pro život. Výtvarná výchova dětem nabízí příležitost nejen pro kreativitu, inovativní myšlení, ale i k velmi cenné reflexi a sebereflexi. Umění je způsobem komunikace, způsobem poznávání a vyjadřování se ke světu kolem nás, a proto k inspiraci mladých tvůrců z výtvarných ateliérů židenické základní umělecké školy často využíváme současné podněty. Přejeme si, aby se žáci mohli na umění a tvůrčí činnost spolehnout jako na svého dobrého a podnětného průvodce, a to i v současné složité době.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Animace studentů výtvarného ateliéru vznikly v rámci distanční výuky.

Animace-ERIKA-slon

5 Animace-BÁRA-velbloud-běží

3Animace-PAVEL-ŽELVA-PLAVE

12Animace-SÁRA-prasátko-běží

16 Animace-ANDREJKA-vlk-a-měsíc

Komentáře nejsou povoleny.