Žáci výtvarného oboru každým rokem vystavují na Špilberku

Na výstavě výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v reprezentativních prostorách Muzea města Brna na hradě Špilberku můžete každý rok v červnu zhlédnout výtvarné práce žáků a studentů, kteří v ateliérech ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose prostřednictvím výtvarného vyjadřování rozvíjejí svou fantazii, představivost, tvořivost i estetické cítění.

Foto z vernisáže výstavy: Miloš Strnad.

 

VÝSTAVA ZUŠ V ALFA PASÁŽI BRNO
V jedinečných průchozích prostorách funkcionalistického Paláce Alfa v Brně (na rohu ulic Jánská a Poštovská), postaveného podle návrhu významného architekta Bohuslava Fuchse, představili svou tvorbu desítky mladých výtvarníků – žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48.

Invence, tvůrčí projev a citlivé vnímání světa jsou nezastupitelným základem pro život. Výtvarná výchova dětem nabízí příležitost nejen pro kreativitu, inovativní myšlení, ale i k velmi cenné reflexi a sebereflexi. Umění je způsobem komunikace, způsobem poznávání a vyjadřování se ke světu kolem nás, a proto k inspiraci mladých tvůrců z výtvarných ateliérů židenické základní umělecké školy často využíváme současné podněty. Přejeme si, aby se žáci mohli na umění a tvůrčí činnost spolehnout jako na svého dobrého a podnětného průvodce v každé době.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Animace studentů výtvarného ateliéru.

Animace-ERIKA-slon

5 Animace-BÁRA-velbloud-běží

3Animace-PAVEL-ŽELVA-PLAVE

12Animace-SÁRA-prasátko-běží

16 Animace-ANDREJKA-vlk-a-měsíc

 

Komentáře nejsou povoleny.