1 budova3divoká4

Hlavní budova školy se nachází v městské části Brno-Židenice v klidném prostředí zahrady, v bezprostřední
blízkosti lesoparku Bílá hora.

Hlavní budova: ZUŠ, Došlíkova 48, Brno-Židenice

Druhá budova, postavená v roce 1996 1čejkovická2
pro potřeby hudební školy,
na netradičním kruhovém půdorysu,
je v městské části Brno-Vinohrady.

Budova: ZUŠ, Čejkovická 8, Brno-Vinohrady

Výroční zpráva 2017/2018

Výroční zpráva 2016/2017

Výroční zpráva 2015/2016

Výroční zpráva 2014/2015

Výroční zpráva 2013/2014

Výroční zpráva 2012/2013

Výroční zpráva 2011/2012

Výroční zpráva 2010/2011

PROMĚNY – filmeček k šedesátému výročí ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose (2012)

Vybavení učeben
Většina učeben hudebního oboru je vybavena klavíry, pianiny, el. piany. Digitální varhany v koncertním sále školy slouží nejen pro výuku, ale i pro koncertní využití. Podle potřeb jednotlivých specializací a oborů jsou pracoviště školy standardně vybavena dalšími hudebními nástroji, CD přehrávači, audiovizuální a multimediální výpočetní technikou. Taneční a literárně dramatický obor využívá k výuce sály školy vybavené didaktickými pomůckami a pro taneční obor kvalitní podlahovou krytinou, žíněnkami a doprovodnými nástroji. Výtvarný obor má k dispozici keramickou pec, smaltovací pec, grafické lisy, vybavení pro výuku fotografie a digitálních technologií.

Notový materiál a odborná literatura
ZUŠ disponuje pestrou nabídkou notového materiálu a odborné literatury, která je pedagogy sledujícími nové trendy ve výuce systematicky rozšiřována ve všech odděleních a oborech. ZUŠ vlastní bohatý výběr CD nosičů, Orffovy instrumentáře a další pomůcky sloužící k materiální podpoře výuky.

Hudební nástroje
Škola je vzhledem ke svým potřebám také vybavena inventářem hudebních nástrojů, proto jednou z forem podpory žáků je i pronájem učebních pomůcek. Můžeme tak rodičům při přijetí jejich dětí do ZUŠ nabídnout k zapůjčení např. dosti nákladný hudební nástroj s tím, že až budou oni i učitel přesvědčeni, že volba nástroje byla opravdu správná a pro žáka vhodná, tak sami dítěti nástroj pořídí.

Galerie Pod Bílendou
Prezentaci studijních výsledků a prací žáků výtvarného oboru zajišťuje škola i ve vlastní Galerii Pod Bílendou, která se nachází v komunikačních prostorách hlavní budovy.

Pracoviště ZUŠ v Základní škole s RVHV Krásného 24, Brno-Juliánov
Vyučuje se hra na hudební nástroje.

Pracoviště ZUŠ v Základní škole Gajdošova 3, Brno-Židenice
Vyučuje se hra na hudební nástroje, včetně přípravného studia hudebního oboru a 1.–3. ročníku nauky o hudbě.

Pracoviště ZUŠ v Základní škole Merhautova 37, Brno-Černá Pole
Vyučuje se hra na hudební nástroje a nauka o hudbě.