SÓLO PRO ČESKOU HUDBU

Ve středu 2. dubna 2014 v 18:00 hod. v Kapitulní síně Vojenské nemocnice se konal již tradiční koncert učitelů ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, který přinesl jako každý rok pestrou a originální nabídku ze světa hudby. Letos se koncert nesl v duchu oslav ROKU ČESKÉ HUDBY, ta měla v programu „hlavní sólo“.
Za učitele ZUŠ vystoupili Kristýna Ševčíková, Jana Kubová, Eva Chomoucká, Pavla Reiffersová, Magda Honzáková, Zuzana Křivá, Lenka Pokorná, Petr Julíček, Tomáš Badura, Nikolaj Petruk a Miroslav Tesař.
Jako jejich hosté spoluúčinkovali Tomáš Krejčí, Aleš Procházka,  Miroslav Zicha, Markéta Milková, Vít Coufal, Michal Pokorný, Stanislav Slavíček, Kristýna Hanusová, Jan Hrbáček, Radek Hrbáček, Petr Sedlák, Eva Petrecká a Simona Kubová.
Posluchači slyšeli zpěv, cemballo, klavír, housle, violoncello, kontrabas, cimbál, akordeon, zobcovou flétnu v různých kombinacích, ale i mužské vokální kvarteto Q VOX nebo dechový sextet ve složení příčná flétna, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh a basklarinet.
Českou hudbu od raného klasicismu až po aktuální současnost v programu reprezentovali Josef Mysliveček, Jan Křtitel Vaňhal, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Bohuslav Martinů, Jan Rokyta, Michal Indrák a Leoš Kuba, z nichž poslední jmenovaný je také pedagogem ZUŠ.

Komentáře nejsou povoleny.