Jarní večer 14. března 2012

Uplynul týden po „Koncertu pro šikulky“, na kterém vystoupili žáci 1. a 2. ročníku a následující vystoupení opět zahájili naši nejmladší adepti hudby. Dá se říct, že tento úvod je pravidlem, protože každý program začíná nejmenšími. Úvod do světa hudby není snadný, ale nejmladší žáci, pro které je tón hrou, jsou velmi bezprostřední a vystoupení na pódiu si užívají. Pochvala a úsměv rodičů a blízkých příbuzných, kdy žák přímo z pódia spěchá mezi své, aby společně vyslechli dílka ostatních uchazečů, je největší odměnou našich žáků. Posluchači sledují muzikanty z různých ročníků prvního i druhého stupně, vnímají jejich snahu a vývoj. Žáci si v klidu vyslechnou skladby klasického repertoáru až po soudobé autory a populární melodie. To je další, neméně důležitá část hudebního rozvoje.
Na hudebním večeru vystoupili: Wei – Chen Yen, Monika Rybníčková, Vendula Jančušová, Eliška Šmedková, Klára Eliášová, Tomáš Kobza, Kateřina Šenková, Dan Pelánek a Nela Pelánková, Jiří Dvořák, Anna Holešinská, Marie Nguyenová, Hana Ptáčková, Filip Těšík, Tomáš Černocký a Marie Levíčková.
Rozmanitost repertoáru a zastoupení nástrojů klávesových, strunných i dechových, možnost předvést svůj výkon na veřejnosti, pro klavíristy možnost zahrát si na kvalitní velké křídlo v koncertním sále, to vše jim dává výuka v naši ZUŠ.
Zástupkyně ředitelky Mgr. Věra Křivá

Komentáře nejsou povoleny.