Web„Podporujme v dětech kreativitu a nadání, podporujme základní umělecké vzdělávání. Omezovat se jen na digitální technologie v umění dlouhodobě nelze, osobní kontakt žáků a pedagogů je nenahraditelný.“
vyzývá patronka ZUŠ Open pěvkyně Magdalena Kožená

JSME SOUČÁSTÍ V. ROČNÍKU CELOSTÁTNÍHO FESTIVALU ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL VE VEŘEJNÉM PROSTORU ZUŠ OPEN 2021! Více »

Foto z Open air

Open air koncert filmových a populárních melodií
ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Netradiční Open air koncert – tedy koncert pod otevřeným nebem se uskutečnil v pátek 11. června 2021 od 16.00 do 19:00 hodin. Stan s koncertním pódiem i ozvučením jsme postavili přímo ve venkovním areálu školy a návštěvníci tak měli možnost zažít na vlastní kůži atmosféru letních hudebních festivalů.

Pro posluchače byl připraven lákavý program, který se skládal z filmových skladeb, populárních melodií a známých písní v podání našich mladých zpěváků. Program koncertu ozdobilo několik skladeb z oblasti vážné hudby v interpretaci žáků hudebního oboru. V krátkém vstupu se představila i Cimbálová muzika ZUŠ s pásmem lidových písní. Program koncertu gradoval známými filmovými hity v podání pěveckého sboru a komorního souboru ZUŠ.

Koncert měl příjemnou a pohodovou letní atmosféru.