Na výstavě výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v reprezentativních prostorách Muzea města Brna na hradě Špilberku můžete od 27. května až do 12. června 2022 zhlédnout výtvarné práce více než 130 žáků a studentů, kteří v ateliérech ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose prostřednictvím výtvarného vyjadřování rozvíjejí svou fantazii, představivost, tvořivost i estetické cítění.

Pro výstavu je připravena zajímavá kolekce individuálních i společných výtvarných prací na téma Portrét. Výtvarná dílka vzniklá v rámci letošního školního roku se nespokojují s obvyklým popisným zobrazením tématu, ale víc inklinují k hlubšímu přemýšlení o souvislostech. Výstava představí i obrovský rozsah zpracovaných a použitých výtvarných technik, které nejsou tak úplně běžné: malbu, kresbu, grafiku, keramiku i kombinované techniky. Věříme, že práce na letošním tématu přinesla žákům radost, výtvarně je posunula a myšlenkově inspirovala, protože to je hlavním smyslem tvůrčí práce – rozvíjet v dětech potenciál vlastní tvorby i citlivé estetické vnímání světa a souvislostí v něm, které jim posléze pomohou v orientaci v mnoha oblastech života. 

Závěrem bychom chtěli poděkovat řediteli Muzea města Brna Mgr. Zbyňku Šolcovi, který výstavu prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v reprezentativních prostorách hradu Špilberk umožnil. Věříme, že všichni dospělí i dětští návštěvníci, stráví na Špilberku prohlídkou jedinečných výtvarných prací poutavé a příjemné chvíle.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 26. května 2022 v 17 hodin.
Na vernisáži vystoupí žáci hudebního oboru ZUŠ.

Výstava potrvá od pátku 27. května do neděle 12. června 2022.
Otevřeno vždy pondělí až neděle od 9 do 17 hodin.

Pedagogické vedení: Jana Blažková, Dagmar Bočková, Mgr. Lenka Jeřábková,
Mgr. et Mgr. Kamila Krebs.

Komentáře nejsou povoleny.