MBS Vánoční koncert
Nalaďte se na Vánoce na koncertech
žáků pěveckého oddělení ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose
a Mladých brněnských symfoniků – orchestru ZUŠ města Brna

Chcete si navodit sváteční náladu? Prosincové koncerty, které chystá orchestr Mladí brněnští symfonikové společně s žáky pěveckého oddělení ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, přinesou známé skladby i zajímavé novinky a vánoční atmosféru vám určitě nastolí. Pokud nebude možné koncerty v Husovicích, Židlochovicích a Vranově u Brna uskutečnit naživo, jako posluchači o ně nepřijdete. Hudebníci se s vámi podělí o nahrávku online, koncertní atmosféru si tak můžete navodit sami doma.

V předvánočním shonu a stresu často zapomínáme na to důležité, co nám pomůže se svátečně naladit – zastavit se, rozjímat, zaposlouchat se. Koncerty žáků pěveckého oddělení ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose a orchestru Mladých brněnských symfoniků přináší navíc ještě velkou energii nadšených mladých lidí, kteří se hudbě věnují s plným nasazením.

Pro letošní vánoční koncerty si orchestr nachystal program, ve kterém najdete známé a oblíbené skladby. Uslyšíte skladbu Panis angelicus, která proslavila Césara Francka, nebo další duchovní skladbu, Ridonami la Calma, z pera F. P. Tostiho. Nebudou chybět ani vánoční písně v různých úpravách. Můžete se ale těšit i na skladby, které běžně na vánočních koncertech nezaznívají, a to třeba Ebenovu Truvérskou mši nebo Kalinnikovovo Pastorale. Nebude chybět ani známá melodie z filmu Mise, jejímž autorem je Ennio Morricone.

Orchestr se představí pod taktovkou dirigentů Tomáše Krejčího a Gabriely Tardonové. Tomáš Krejčí se zároveň ujme i sólových barytonových partů, doplní jej mezzosopranistka Alžběta Symerská. Vystoupení bude také jedinečnou příležitostí pro žáky pěveckého oddělení ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, kteří tak získají cenné zkušenosti při spolupráci se sólisty a symfonickým orchestrem. Sborové party s nimi připravovali sbormistři Tomáš Badura, Jarmila Richterová, Petr Julíček a Magda Honzáková.

Mladí hudebníci chystají na prosinec celkem tři koncerty, a to 10. prosince od 19 hodin v Kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Brně-Husovicích, 11. prosince od 17 hodin v Kostele Povýšení svatého Kříže na Coufalíkově náměstí v Židlochovicích a 12. prosince od 15 hodin v Kostele Narození Panny Marie ve Vranově u Brna. Na koncerty jste srdečně zváni. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude pořízen záznam, který bude poté k dispozici na webových stránkách ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, vánoční atmosféru si touto hudbou budete moci navodit alespoň zprostředkovaně v klidu svého domova.

Autorkou textu je Helena Továrková,
bývalá členka orchestru Mladí brněnští symfonikové.