mbs

MLADÍ BRNĚNŠTÍ SYMFONIKOVÉ SLAVÍ 25. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ORCHESTRU

Mladí brněnští symfonikové – symfonický orchestr ZUŠ města Brna podporujících orchestr

Jsou mladí, je jich kolem padesáti, každý ovládá nějaký hudební nástroj a společně hrají už přes dvacet let. To je orchestr Mladí brněnští symfonikové, hudební těleso tvořené žáky a absolventy základních uměleckých škol města Brna se zázemím v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně na Došlíkově ulici.
Symfonický orchestr ZUŠ města Brna vznikl v roce 1994 z iniciativy ředitelů brněnských ZUŠ, za účelem rozšiřování hudebního obzoru a praktického poznávání hudební literatury v oblasti komorní, ale i symfonické tvorby. Od roku 2003 nese orchestr jméno Mladí brněnští symfonikové. V současné době orchestr podporují tyto Základní umělecké školy města Brna: ZUŠ Jaroslava Kvapila, ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Charbulova 84, ZUŠ varhanická Smetanova 14, ZUŠ Smetanova 8, ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, ZUŠ Antonína Doležala, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, ZUŠ Veveří 133 a ZUŠ Slunná 11, ZUŠ Pavla Křížkovského.

Koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2019/2020

Pro 25. koncertní sezonu orchestr MBS připravil:

25. říjen (pátek) 19:00 | sál Konventu Milosrdných bratří, Vídeňská 228/7, Brno
KONCERT K 25. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ORCHESTRU MLADÍ BRNĚNŠTÍ SYMFONIKOVÉ
– orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

13. prosince (pátek) 19.00 | Chrám Spasitele Církve československé husitské, Karáskovo náměstí 2711/10, Brno-Židenice
Projekt RYBOVKA ZNÍ NAD ČESKEMnatáčení Českého rozhlasu Brno.
Mladí brněnští symfonikové se zapojují do projektu „Rybovka zní nad Českem“ – společné akce regionálních studií ČRo a základních uměleckých škol České republiky. Ideou projektu je, aby 24. prosince 2019 zazněl v 18:00 hodin ze všech třinácti krajských rozhlasových studií záznam Rybovy České mše vánoční  „Hej mistře!“ v podání žáků ZUŠ, pedagogů a hostů.

14. prosinec (sobota) 15.00 | Kostel Narození Panny Marie, Vranov u Brna
VÁNOČNÍ KONCERT MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ
– orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose
Česká mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby.

květen | Besední dům, Komenského nám. 8, Brno
KONCERT SÓLISTŮ S MLADÝMI BRNĚNSKÝMI SYMFONIKY – orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

květen | Besední dům, Komenského nám. 8, Brno

červen | Slovensko | KONCERT MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ – orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

červen | Dolní Kounice, kostel Panny Marie | KONCERT MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ – orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

Koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2018/2019
15. prosinec (sobota) 19:30 hodin | Kostel sv. Máří Magdaleny, Masarykova ulice, Brno
BENEDICTUS, QUI VENIT
Franz Schubert – Mše Es dur
KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ – orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose
Více o programu koncertu a účinkujících»

16. prosinec (neděle) 15:00 hodin | Kostel Narození Panny Marie, Vranov u Brna
BENEDICTUS, QUI VENIT
Franz Schubert – Mše Es dur
KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ

20. březen (středa) 19:00 hodin | Červený kostel, Komenského nám. 2, Brno-střed
KONCERT MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ pro UNICEF
Koncert orchestru Sdružení ZUŠ města Brna pro symfonický orchestr

se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

10. duben (středa) 19:00 hodin | Besední dům, Komenského nám. 8, Brno
KONCERT SÓLISTŮ – žáků ZUŠ města Brna s Mladými brněnskými symfoniky

6. květen (pondělí) 19:00 hodin | Besední dům, Komenského nám. 8, Brno
KONCERT Mladých brněnských symfoniků v Besedním domě