mbs

MLADÍ BRNĚNŠTÍ SYMFONIKOVÉ OSLAVILI 25. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ORCHESTRU

Mladí brněnští symfonikové – symfonický orchestr ZUŠ města Brna podporujících orchestr

Jsou mladí, je jich kolem šedesáti, každý ovládá nějaký hudební nástroj a společně hrají už přes dvacet pět let. To je orchestr Mladí brněnští symfonikové, hudební těleso tvořené žáky a absolventy základních uměleckých škol města Brna se zázemím v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně na Došlíkově ulici.
Symfonický orchestr ZUŠ města Brna vznikl v roce 1994 z iniciativy ředitelů brněnských ZUŠ, za účelem rozšiřování hudebního obzoru a praktického poznávání hudební literatury v oblasti komorní, ale i symfonické tvorby. Od roku 2003 nese orchestr jméno Mladí brněnští symfonikové. V současné době orchestr podporují tyto Základní umělecké školy města Brna: ZUŠ Jaroslava Kvapila, ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Charbulova 84, ZUŠ varhanická Smetanova 14, ZUŠ Smetanova 8, ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, ZUŠ Antonína Doležala, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, ZUŠ Veveří 133 a ZUŠ Slunná 11, ZUŠ Pavla Křížkovského.

Webové stránky orchestru www.orchestrmbs.cz

Koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2019/2020

Dvacátá pátá koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2019/2020

25. říjen (pátek) 19:00 | sál Konventu Milosrdných bratří, Vídeňská 228/7, Brno
KONCERT K 25. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ORCHESTRU MLADÍ BRNĚNŠTÍ SYMFONIKOVÉ
– orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

Projekt RYBOVKA ZNÍ NAD ČESKEMnatáčení Českého rozhlasu Brno.
Mladí brněnští symfonikové se zapojili do projektu „Rybovka zní nad Českem“ – společné akce regionálních studií ČRo a základních uměleckých škol České republiky.

Rybovka zněla nad Českem

Jedním ze symbolů českých Vánoc je Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.
Snad každý si při názvu hned vybaví prvních pár taktů s tenorovým sólem „Hej mistře!“ Mladí brněnští symfonikové – orchestr ZUŠ města Brna, v čele se svými dirigenty Gabrielou Tardonovou a Tomášem Krejčím, letošní Vánoce oslavil právě tou nejznámější a nejoblíbenější Českou mši vánoční „Hej mistře!“. Pro tento výběr repertoáru jej pobídla nabídka od Českého rozhlasu, který již dlouhodobě rozvíjí spolupráci se základními uměleckými školami. Každý orchestr napříč Českou republikou, který se do projektu zapojil, natočil v prosinci 2019 s Českým rozhlasem celou nahrávku skladby, která je sestříhána.
Výsledkem byla nahrávka České mše vánoční, na které se podíleli žáci a studenti
z českých základních uměleckých škol, a kterou jste mohli můžete slyšet na stanici ČRo právě na Štědrý den v 18 hodin.
Zástupcem Brna byl orchestr Mladí brněnští symfonikové, který nahrával s Českým rozhlasem 13. prosince 2019 v kostele na Karáskově náměstí v Židenicích.

Koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2018/2019

15. prosinec (sobota) 19:30 hodin | Kostel sv. Máří Magdaleny, Masarykova ulice, Brno
BENEDICTUS, QUI VENIT
Franz Schubert – Mše Es dur