mbsMladí brněnští symfonikové
– symfonický orchestr ZUŠ města Brna
podporujících orchestr

Jsou mladí, je jich kolem padesáti, každý ovládá nějaký hudební nástroj a společně hrají už přes dvacet let. To je orchestr Mladí brněnští symfonikové, hudební těleso tvořené žáky a absolventy základních uměleckých škol města Brna se zázemím v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně na Došlíkově ulici.
Symfonický orchestr ZUŠ města Brna vznikl v roce 1994 z iniciativy ředitelů brněnských ZUŠ, za účelem rozšiřování hudebního obzoru a praktického poznávání hudební literatury v oblasti komorní, ale i symfonické tvorby. Od roku 2003 nese orchestr jméno Mladí brněnští symfonikové. V současné době orchestr podporují tyto Základní umělecké školy města Brna: ZUŠ Jaroslava Kvapila, ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Charbulova 84, ZUŠ varhanická Smetanova 14, ZUŠ Smetanova 8, ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, ZUŠ Antonína Doležala, ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, ZUŠ Veveří 133 a ZUŠ Slunná 11, ZUŠ Pavla Křížkovského.

Orchestr Mladí brněnští symfonikové má ve školním roce 2018/2019 celkem 53 členů:
sekce smyčcových nástrojů – 37 členů
sekce dechových nástrojů dřevěných – 8 členů
sekce dechových nástrojů žesťových – 6 členů
sekce bicích nástrojů – 2 členové.

Koncertní sezona Mladých brněnských symfoniků 2018/2019

Pro koncertní sezonu 2018/2019 orchestr MBS připravil:
15. prosinec (sobota) 19:30 hodin | Kostel sv. Máří Magdaleny, Masarykova ulice, Brno
BENEDICTUS, QUI VENIT
Franz Schubert – Mše Es dur
KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ orchestru Sdružení ZUŠ města Brna se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose
Více o programu koncertu a účinkujících»

16. prosinec (neděle) 15:00 hodin | Kostel Narození Panny Marie, Vranov u Brna
BENEDICTUS, QUI VENIT
Franz Schubert – Mše Es dur
KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY MLADÝCH BRNĚNSKÝCH SYMFONIKŮ

1. duben (pondělí) nebo 10. duben (středa) 2019 18:00 hodin | Besední dům, Komenského nám. 8, Brno