Hra na klavír

Klavír je nástroj s velkým tónovým rozsahem i dynamickou škálou a jeho melodicko-rytmicko-harmonické možnosti rozvíjí žákovy hudební vlohy komplexně. Klavír patří mezi oblíbené nástroje pro svoje značné zvukově barevné možnosti i všestranné uplatnění v praxi. Žák se během studia předmětu Klavír rozvíjí především jako sólista, nicméně oblíbenou součástí výuky je hra s učitelem, který harmonicky podpoří žákovy první nástrojové pokusy a navodí tak představu hudby už od počátku výuky. Čtyřruční hra je také jednou z možných forem hry z listu. V průběhu studia se utvářejí i žákovské dvojice a ve vyšších ročnících přechází čtyřruční hra do předmětu Klavírní praxe. Žák má během studia možnost pravidelně účinkovat na veřejných vystoupeních školy a získat tak cenné pódiové zkušenosti. Úspěšnost výsledků výuky hry na klavír podstatně závisí na systematické domácí přípravě na nástroji. Více »