Orchestr MBS rozezněl švýcarský kostel

Orchestr Mladí brněnští symfonikové se sídlem, zázemím a pedagogickým vedením v Základní umělecké škole PhDr. Zbyňka Mrkose, Došlíkova 48 v Brně–Židenicích  a švýcarský sbor Kanti-Chor Chur spolupracovali na výměnném hudebním projektu, kdy pod vedením dirigentů Gabriely Tardonové a Christiana Kluckera uvedli slavné Dvořákovo Te Deum a mši Gloria od Francise Poulenca.
Netradiční koncept projektu přilákal široké publikum. Dva soubory ze dvou zemí se od září připravovaly na dva týdny v dubnu, kdy spolu strávili jeden týden v České republice a jeden ve Švýcarsku. V Brně zahráli koncert v podvečer 23.4.2015 v katedrále sv. Petra a Pavla. Ve dnech 26.–29.4.2015 strávil orchestr MBS krásné dny ve švýcarském městě Chur. Společně s místním středoškolským sborem Kanti-Chor pilovali program a odehráli 2 koncerty v kostele sv. Martina. Atmosféra těchto večerů byla nezaměnitelná, s každou zkouškou se orchestr a sbor sbližovali a výkon lepšil.
Orchestr zde strávil dny plné hudby, ale i cestování. Díky ochotným učitelům místního gymnázia měli možnost podívat se do nejvýše položené vesnice v Evropě – do Jufu, k vodopádům Rofflaschlucht nebo si projít nádherné okolí města Flims plné alpských jezer.
Tento dvoutýdenní projekt jistě zůstane dlouho v paměti každého ze zapojených. Byl plný spolupráce a sblížení se s novými lidmi a jejich kulturou.

IMG_0612-2IMG_0696

MBS recenze Švýcarsko 1 MBS recenze Švýcarsko 2