Malá JO JO JO modrotisk

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Muzika byla založena v září 1983 ještě v LŠU Kosmákova. Vystupuje ve vsackých krojích.
S úspěchem se zapojuje do aktivit školy a představila se na mnoha samostatných koncertech.

Hra v cimbálové muzice podchycuje zájem žáků o lidovou píseň a folklor a nabízí tvořivou činnost v této oblasti.

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose byla úspěšná
Ve školním roce 2018/2019 Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose vedená Mgr.art. Evou Chomouckou navázala úspěšnou spolupráci s Dětským souborem lidových písní a tanců Májíček vedeným Milanem Zelinkou. Poprvé se společně představili veřejnosti v prosinci 2018. Společné pásmo secvičili pro brněnskou postupovou přehlídku dětských folklorních souborů, která se uskutečnila 14. dubna 2019. Podstatné je, že jak mladí muzikanti, tak i členové Májíčku nešli na přehlídku soutěžit. Šli si zahrát a zatancovat pro své potěšení a toho si všimla i porota, která ohodnotila mimo jiné jejich bezprostřednost a spontánnost v projevu. Oblastními koly prošlo zhruba 50 dětských souborů a Májíček doprovázený Cimbálovou muzikou ZUŠ Zbyňka Mrkose se umístil v první desítce a postoupil do krajského kola přehlídky.

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose hraje a zpívá také pro seniory
Stalo se již tradicí, že Cimbálová muzika Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, udělá několikrát ročně radost také seniorům. Odpolední vystoupení cimbálové muziky těší klienty Domova pro seniory Nopova Brno i jejich návštěvy a společně si všichni zazpívají a někteří i zatančí.

Cimbálovou muziku pedagogicky vede Mgr.art. Eva Chomoucká.