Anadeus logo2AMADEUSMezinárodní mozartovská soutěž
pro mladé klavíristy do 11 let

NAVŠTÍVÍLI JSME AMADEA
Ve dnech 1. a 2. 11. 2018 se v reprezentativních prostorách Besedního domu v Brně konal již 25. ročník prestižní klavírní soutěže mladých pianistů Amadeus. Na tuto soutěžní přehlídku se každoročně sjíždí mladí umělci z celého světa.

V rámci rozšíření a zkvalitnění výuky jsme tuto mimořádnou soutěž navštívili s našimi žáky klávesového oddělení a klavírního semináře a umožnili jim tak shlédnout výkony svých mimořádně talentovaných vrstevníků. Nejmladším soutěžícím bylo sotva šest let a vystoupení těchto dětí vneslo do řad našich žáků velkou vlnu obdivu a nadšení. Všichni soutěžící předvedli opravdu profesionální výkony. Jejich vystoupení měla vysokou uměleckou úroveň a vyznačovala se nejen výtečnou klavírní technikou, ale hlavně zvukovou kultivovaností a tónovou kulturou.

Po dobu konání soutěžní přehlídky se v prostorách Besedního domu konala i výstava klavírů, které si mohli návštěvníci nejen prohlédnout, ale také si na ně zahrát a porovnat tak nástroje od různých výrobců. Největší pozornost přitahovalo bezesporu křídlo zn. Steinway, jehož jedinečný zvuk si rádi vyzkoušeli i odvážnější z našich žáků.

Návštěvu soutěže hodnotili naši studenti nesmírně pozitivně. Upřímně ocenili vynikající výkony mladých pianistů, kteří se dokáží na svůj výkon plně soustředit a již ve svém útlém věku předvést prakticky dokonalou a bezchybnou hru. Návštěva Amadea byla pro naše mladé pianisty nevšedním zážitkem, která je umělecky obohatila a snad i povzbudila do další pilné práce.

Mgr. Marcela Hoňková, vedoucí oddělení klávesových nástrojů
ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Komentáře nejsou povoleny.