Animace-lova-Mozaika
Mozaika Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose pro ZUŠ OPEN 2017

Umělecký potenciál klasické techniky mozaiky z barevných keramických střípků si v letošním školním roce vyzkoušelo více než 100 žáků výtvarných ateliérů Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose. V průběhu několika měsíců každý z mladých výtvarníků postupně a trpělivě skládal svůj osobní motiv. Tento soubor jednotlivých prací na společné téma vytvořil od 24. května do 4. června 2017 na podlaze Galerie Lužánky jedinečnou mnohametrovou instalaci mozaiky obrazů.
Na úterý 30. května 2017 bylo k výstavě připraveno setkání žáků a rodičů se zajímavým doprovodným programem. Od 18:00 hodin se přímo mezi mozaikami v galerijní instalaci představilo vokální kvarteto AKORd, které pracuje pod pedagogickým vedením Mgr. Petra Julíčka a získalo několik ocenění, mimo jiné v loňském roce i zvláštní cenu PhDr. Leona Juřici za nejlepší ztvárnění humoru v hudbě. A že skladby starých mistrů nemusí být v dnešní době „out“ předvedl Barokní komorní soubor svou stylově poučenou interpretací skladeb z období vrcholné renesance a baroka. Pedagogické vedení souboru Mgr. Kristýna Hrbáčková.

Nadčasový svět výtvarně mimořádně působivých obrazů z barevných keramických střípků žáci hudebního oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose pro happening ZUŠ OPEN 2017 symbolicky doplnili několika inspirujícími a zvlášť barevnými kousky hudební mozaiky.
Celou akci v přímém přenosu vysílal a natáčel Český rozhlas.

Magdalena_Kožená_(c)_Mathias_Bothor__DG[1]V úterý 30. května 2017 se tak naše ZUŠ  připojila k dalším 354 školám v 280 malých i velkých městech České republiky a účastnila se projektu ZUŠ OPEN 2017, podporovaného Magdalenou Koženou.

www.facebook.com/zusopen/

Komentáře nejsou povoleny.