Technické muzeum úvodní panel výstavy ZUŠ 2016Zde si můžete prohlédnout jednotlivé sochařské autoportréty v animaci

Výstava z tvůrčí dílny žáků výtvarného ateliéru Základní umělecké školy
logo TMBPhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48
v prvním patře
Technického muzea v Brně, Purkyňova 105 | od 9. května do neděle 29. května 2016. Otevřeno úterý až pátek 9:00–17:00 hodin / sobota a neděle 10:00–18:00 hodin

Název výstavy „Portrét“ definoval obsahovou stránku celoročního projektu výtvarného ateliéru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, ve kterém bylo klasické výtvarné téma rozvinuto v cyklu řešení, které na sebe navazovalo hledáním vztahů mezi skutečností a užitou výtvarnou formou.
Výstava v Technickém muzeu v Brně představila dvě možnosti, jak výtvarnou disciplínu uchopit:
ve fotodokumentaci sochařské autoportréty a jejich následnou významovou proměnu pomocí typografie. Písmo je vynález, který zásadně ovlivnil historii lidstva. Je jedním z nejdůležitějších lidských výtvorů a je krásné nejen v dokonalosti kresby jednotlivých písmových znaků, ale také jako text či struktura plochy.
Víceznačnost typografických portrétů s osobitostí individuálních řešení, s různorodými variacemi řazení klasických latinkových písem, intuitivním vyvažováním černé a bílé odkazuje nejen k užité grafice, ale i k modelu světa, ve kterém je zakotvena budoucnost mladých svébytných tvůrců, každoročně hledajících (a nacházejících) nová výtvarná řešení v ateliéru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně-Židenicích.

Výstava se uskutečnila za laskavé podpory Technického muzea v Brně. Děkujeme.
Této spolupráce si velmi vážíme:-)

Komentáře nejsou povoleny.