Absolventský koncert 28. 4. 2015 v Kapitulní síni Vojenské nemocnice

Druhý koncert absolventů Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose se uskutečnil 28. dubna 2015 v 18 hodin v Kapitulní síni Vojenské nemocnice v Brně-Židenicích. Tyto reprezentativní prostory s vynikající akustikou využíváme pro veřejná vystoupení mladých kytaristů každoročně.
Na letošním koncertu se představili převážně absolventi I. stupně kytarového oddělení: Jana Hrachovská, Martin Musil, Vojtěch Siarský, Vojtěch Tonner a Michal Štaffa ze třídy pí uč. Mgr. Eleny Petrukové. Gabriela Malá, Jana Klakurková, Michaela Tóthová a Matěj Kadlec ze třídy pí uč. Miloslavy Vincourové. Tomáš Gryc a Hana Pustinová, absolventka II. stupně ze třídy pí uč. Mgr. Ireny Běhalové.
V první části koncertu jsme vyslechli sólovou kytarovou hru od barokních autorů až po skladatele současnosti. Ve druhé části se představila kytarová dua, tria i kvinteto. Zpestřením byla známá skladba od Astora Piazzolly „Oblivion“ v úpravě pro kytaru a klavír, kterou bravurně zahrály Hana Pustinová na kytaru a Klára Horáková na klavinovu, žákyně je ze třídy pí uč. Mgr.art. Pavly Reiffersové ArtD.

Komentáře nejsou povoleny.