Přípravný smyčcový soubor

V přípravném souboru se žáci smyčcového oddělení naučí základní dovednosti souborové hry a práce v kolektivu: souhra, hra stejným smykem, reakce na gesta dirigenta atd. Začínáme hrou unisono, později přecházíme i na dvojhlas. Nemalým přínosem je také to, že si děti zvyknou na práci v kolektivu, navzájem se respektují a tolerují a nenásilnou formou se učí společenskému vystupování. Z tohoto souboru žáci přecházejí do Komorního souboru, a ti nejvyspělejší mohou pokračovat v symfonickém orchestru Mladí brněnští symfonikové.
Minimálně dvakrát ročně přípravný smyčcový soubor vystupuje veřejně a ve své kategorii se
v krajských kolech soutěží základních uměleckých škol pravidelně umísťuje na prvních místech.

Pedagogické vedení souboru pí uč. Dagmar Kuchařová