Česká filharmonie – odpolední open-air koncerty 2014

MBS MBS4
Česká filharmonie uzavřela svou 118. sezonu v červnu v pořadí již druhým koncertem pod otevřeným nebem. Na Hradčanském náměstí v Praze vystoupili pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka čtyři mladí talentovaní sólisté, kteří v listopadu 2013 uspěli v konkurzu Zahraj si s Českou filharmonií. Před večerním koncertem se na pódiu představil ve třech koncertech orchestr složený ze studentů základních uměleckých škol z Čech i Moravy a hráčů České filharmonie pod vedením dirigentů Ladislava Ciglera a Jiřího Bělohlávka. Společný projekt České filharmonie a Asociace základních uměleckých škol ČR prezentoval silnou tradici a kvalitu uměleckého vzdělávání v českých zemích a ukázal, jak významnou roli hrají základní umělecké školy v současnosti.
Záznam z koncertu natočila Česká televize a odvysílala jej na celoplošném kanálu ČT art.

MBS3  MBS2