Malá JO JO JO modrotisk

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Muzika byla založena v září 1983 ještě v LŠU Kosmákova, vystupuje ve vsackých krojích. S úspěchem se zapojuje do aktivit školy a představila se na mnoha samostatných koncertech.
Hra v cimbálové muzice podchycuje zájem žáků o lidovou píseň a folklor a nabízí tvořivou činnost v této oblasti.

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose hrála a zpívala pro seniory

Stalo se již tradicí, že Cimbálová muzika Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48, která pracuje pod pedagogickým vedením Mgr.art. Evy Chomoucké v čele s primáškou Simonou Kubovou, udělá několikrát ročně radost také seniorům.
Bylo tomu tak i 11. října a 20. prosince 2017, kdy odpolední vystoupení cimbálové muziky potěšilo klienty Domova pro seniory Nopova Brno i jejich návštěvy. Posluchači v domově pro seniory obdivovali umění mladých hudebníků ve valašských krojích a společně si všichni zazpívali a někteří i zatančili.