Malá JO JO JO modrotisk

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose má na naší škole dlouholetou tradici. Byla založena
v roce 1983 a vedla ji pedagožka Iva Mušálková. Od roku 2010 vede Cimbálovou muziku Mgr. art Eva
Chomoucká. Žáci pravidelně úspěšně vystupují na mnoha společenských akcích a koncertech. Pestré
nástrojové složení – housle, viola, kontrabas, cimbál, zobcové flétny, klarinet, akordeon – umožňuje
hrát písně z různých regionů, jako je například Brněnsko, Valašsko, Kopanice a Slovensko. Cílem je
v žácích pěstovat smysl pro tradiční lidovou píseň, souhru a prezentovat různé formy výchovné a
umělecké práce. Ve školním roce 2018/2019 Cimbálová muzika navázala úspěšnou spolupráci s
Dětským souborem lidových písní a tanců Májíček vedeným Milanem Zelinkou.

Cimbálovou muziku pedagogicky vede Mgr.art. Eva Chomoucká.

PLÁN KONCERTNÍ ČINNOSTI CIMBÁLOVÉ MUZIKY PRO SEZONU 2024/2025

7. prosinec (sobota) | 17.00 hodin | Nová osada, Brno-Židenice
Rozsvícení vánočního stromu

27. květen (úterý) | Koncertní sál Zbyňka Mrkose, Došlíkova 4185/48, Brno-Židenice
Cimbálový večer

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose byla úspěšná
Ve školním roce 2018/2019 Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose vedená Mgr.art. Evou Chomouckou navázala úspěšnou spolupráci s Dětským souborem lidových písní a tanců Májíček vedeným Milanem Zelinkou. Poprvé se společně představili veřejnosti v prosinci 2018. Společné pásmo secvičili pro brněnskou postupovou přehlídku dětských folklorních souborů, která se uskutečnila 14. dubna 2019. Podstatné je, že jak mladí muzikanti, tak i členové Májíčku nešli na přehlídku soutěžit. Šli si zahrát a zatancovat pro své potěšení a toho si všimla i porota, která ohodnotila mimo jiné jejich bezprostřednost a spontánnost v projevu. Oblastními koly prošlo zhruba 50 dětských souborů a Májíček doprovázený Cimbálovou muzikou ZUŠ Zbyňka Mrkose se umístil v první desítce a postoupil do krajského kola přehlídky.

Cimbálová muzika ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose hraje a zpívá také pro seniory
Stalo se již tradicí, že Cimbálová muzika Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, udělá několikrát ročně radost také seniorům. Odpolední vystoupení cimbálové muziky těší klienty Domova pro seniory Nopova Brno i jejich návštěvy a společně si všichni zazpívají a někteří i zatančí.