Koncerty orchestru Mladých brněnských symfoniků

Mladí brněnští symfonikové (zkráceně MBS) jsou symfonický orchestr ZUŠ města Brna, v čele s dirigenty Gabrielou Tardonovou a Tomášem Krejčím, sdružuje mladé nadané studenty, které spojuje společný zájem v symfonické tvorbě.

V novém roce čeká MBS řada koncertů. Hned z kraje roku 29. ledna 2023 vystoupí na zámku ve Žďáře nad Sázavou. Poté už začnou studovat repertoár na dubnový koncert, kde vystoupí společně s vybranými sólisty. Pravidelně na něm můžete slyšet nástroje jako housle, klavír či flétnu v doprovodu právě symfonického orchestru MBS. Přesto není výjimkou, že se do úzkého výběru dostane například xylofon, cimbál či sólový zpěv. Pokud vás láká taková exkurze do světa barev různých hudebních nástrojů, zapište si do kalendáře datum 17. dubna, koncert začíná v Besedním domě od 19 hodin. Dál se potom můžete s Mladými brněnskými symfoniky setkat na tradičním májovém koncertu samotného orchestru 31. května v Besedním domě. Letošní repertoár je zaměřený na skladatele Ludwiga van Beethovena. Uslyšíte například Mši C dur, op. 86 nebo Overturu Prometheus ad. Koncert začíná v 19 hodin. Pokud rádi cestujete za kulturou, potom vám doporučujeme červnový koncert MBS ve zřícenině kláštera Rosa coeli. Právě v Dolních Kounicích Mladí brněnští symfonikové rozezní své nástroje při západu slunce v 19 hodin.

Informace o koncertech či samotném orchestru MBS najdete ZDE nebo na na webových stránkách orchestrmbs.cz. Mladí brněnští symfonikové vás srdečně zvou na své nadcházející koncerty a doufají, že si je společně užijete!

Autorkou pozvánky na koncerty MBS 2023 je členka orchestru Marie Kobzová.

Komentáře nejsou povoleny.