PRODLOUŽENO Výstava Alfa pasáž 2021

VÝSTAVA ZUŠ V ALFA PASÁŽI BRNO TRVALA AŽ DO 16. KVĚTNA 2021
V jedinečných průchozích prostorách funkcionalistického Paláce Alfa v Brně (na rohu ulic Jánská a Poštovská), postaveného podle návrhu významného architekta Bohuslava Fuchse, představili od 7. dubna do 16. května 2021 svou tvorbu desítky mladých výtvarníků – žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48.

Invence, tvůrčí projev a citlivé vnímání světa jsou nezastupitelným základem pro život. Výtvarná výchova dětem nabízí příležitost nejen pro kreativitu, inovativní myšlení, ale i k velmi cenné reflexi a sebereflexi. Umění je způsobem komunikace, způsobem poznávání a vyjadřování se ke světu kolem nás, a proto k inspiraci mladých tvůrců z výtvarných ateliérů židenické základní umělecké školy často využíváme současné podněty. Přejeme si, aby se žáci mohli na umění a tvůrčí činnost spolehnout jako na svého dobrého a podnětného průvodce, a to i v současné složité době.