Videopozvánka-na-výstavu-ZUŠ-v-Alfa-pasáži-2021

ZUŠ V ALFA PASÁŽI BRNO
V jedinečných průchozích prostorách funkcionalistického Paláce Alfa v Brně (na rohu ulic Jánská a Poštovská), postaveného podle návrhu významného architekta Bohuslava Fuchse, představí od 7. do 30. dubna 2021 svou tvorbu desítky mladých výtvarníků – žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48.

Invence, tvůrčí projev a citlivé vnímání světa jsou nezastupitelným základem pro život. Výtvarná výchova dětem nabízí příležitost nejen pro kreativitu, inovativní myšlení, ale i k velmi cenné reflexi a sebereflexi. Umění je způsobem komunikace, způsobem poznávání a vyjadřování se ke světu kolem nás, a proto k inspiraci mladých tvůrců z výtvarných ateliérů židenické základní umělecké školy často využíváme současné podněty. Přejeme si, aby se žáci mohli na umění a tvůrčí činnost spolehnout jako na svého dobrého a podnětného průvodce, a to i v současné složité době.

Výtvarný obor ZUŠ Vás srdečně zve – přijďte se pobavit do Alfa pasáže prohlídkou výstavy osobitých ilustrací žáků výtvarných ateliérů ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose inspirovanou slovníkem dnešní mateřštiny. Najděte si po Velikonocích cestu do centra Brna, kde si až do konce dubna 2021 můžete prohlédnout hravou výstavu našich mladých tvůrců.