Jarní KLAVIATURA m

Tradiční jarní koncerty u nás v ZUŠ

Zimní měsíce jsou v přírodě obdobím klidu a odpočinku. Pokud byste však v tomto období zavítali do ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, klid a odpočinek byste zde jen stěží hledali. Naši žáci, jakoby se chtěli vymknout zákonům přírody, stále pilně a pečlivě cvičí a připravují se na mnohá vystoupení, která je v průběhu školního roku provázejí. Dovolte nám pozvat Vás na dva koncerty, které již tradičně zpestřují jarní koncertní sezónu naší ZUŠ.

Prvním z nich je Koncert pro šikulky. Patří k akcím, které mají na naší škole mnohaletou tradici. Je to koncert, na kterém se představují nejmladší žáci školy, naši malí nadaní muzikanti. Pro děti je tento koncert mnohdy prvním veřejným vystoupením. Snad proto má vždy i mimořádnou atmosféru. Přijďte podpořit naše nejmladší umělce dne 11. 3. 2020 v 18.00.

Druhým, neméně významným koncertem, je Koncert komorní hry žáků klávesového oddělení. V letošním roce připadá na středu 22. 4. 2020 v 18.00. Jak sám název napovídá, naši klavíristé opustí svou pozici sólistů a ujmou se role korepetitorů. Společně se sólisty z jiných oborů předvedou svoji pohotovost, svoji schopnost spolupracovat s ostatními nástroji, společně muzicírovat a hudebně tvořit.

Přijďte a oslavte s námi příchod jara uměním! Rádi Vás přivítáme v řadách publika
a podělíme se s Vámi o naši radost z hudby.