Jarní KLAVIATURA m

Z důvodu současné epidemiologické situace je výuka v naší ZUŠ zrušena!
Zrušeny jsou i veškeré koncerty i jiné kulturní akce pořádané naší školou.

Tradiční jarní koncerty u nás v ZUŠ

Zimní měsíce jsou v přírodě obdobím klidu a odpočinku. Pokud byste však v tomto období zavítali do ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose, klid a odpočinek byste zde jen stěží hledali. Naši žáci, jakoby se chtěli vymknout zákonům přírody, stále pilně a pečlivě cvičí a připravují se na mnohá vystoupení, která je v průběhu školního roku provázejí. Dovolte nám pozvat Vás na koncerty, které již tradičně zpestřují jarní koncertní sezónu naší ZUŠ.

Prvním z nich je Koncert pro šikulky. Patří k akcím, které mají na naší škole mnohaletou tradici. Je to koncert, na kterém se představují nejmladší žáci školy, naši malí nadaní muzikanti. Pro děti je tento koncert mnohdy prvním veřejným vystoupením. Snad proto má vždy i mimořádnou atmosféru. Přijďte podpořit naše nejmladší umělce 11. března 2020 v 18 hodin.

Koncert komorní hry žáků klávesového oddělení v letošním roce připadá na středu 22. dubna 2020 v 18 hodin. Jak sám název napovídá, naši klavíristé opustí svou pozici sólistů a ujmou se role korepetitorů. Společně se sólisty z jiných oborů předvedou svoji pohotovost, svoji schopnost spolupracovat s ostatními nástroji, společně muzicírovat a hudebně tvořit.

Pro žáky Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose představují jarní měsíce vyvrcholení celoroční přípravy. Dovolte nám pozvat Vás také do reprezentativních brněnských koncertních sálů. Například na Absolventský dechový koncert, na kterém se ve skladbách pro zobcovou flétnu, příčnou flétnu a klarinet představí absolventi dechového oddělení naší ZUŠ. A těšit se můžete i na zajímavé hosty. Pod pedagogickým vedením Mgr. Jany Milotové vystoupí žáci ZUŠ Kroměříž. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 23. dubna 2020 v 18 hodin v působivém prostředí historického Křišťálového sálu brněnské Staré radnice.

Na tradičním Komorním kytarovém koncertu mají naši mladí kytaristé každoročně mimořádnou příležitost zahrát si v akusticky výjimečném prostředí Kapitulní síně Vojenské nemocnice v Brně. V letošním roce se posluchačům představí nejen různá kytarová komorní seskupení a kytarové soubory mladších i starších žáků, ale jako inspirativní hosté vystoupí studenti kytarového oddělení brněnské konzervatoře pod pedagogickým vedením MgA. Marie Hovorkové. Přijďte si ve čtvrtek 30. dubna 2020 v 18 hodin poslechnout skladby starých mistrů i současných skladatelů v podání talentovaných žáků a navíc umocněné barevností kytarových souborů a komorních seskupení.

Přijďte a oslavte s námi příchod jara uměním! Rádi Vás přivítáme v řadách publika
a podělíme se s Vámi o naši radost z hudby.