LOGO ZUŠ OPEN 2019

Jsme součástí třetího ročníku ZUŠ OPEN 2019!

ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose se zapojuje i v letošním roce
do celonárodního projektu
ZUŠ Open 2019

Celý projekt vznikl za podpory Nadačního fondu Magdaleny Kožené a má za úkol podpořit základní umělecké školství a zdůraznit jeho důležitost v našem vzdělávacím systému. Základní umělecké školy představí svůj program v pátek 31. května 2019 – po celé republice. Bude to pro naše školy den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání, prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ VÝTVARNÉHO OBORU
Základní umělecké školy PhDr. Zbyňka Mrkose na Špilberku
Na výstavě v reprezentativních prostorách vnějšího jižního křídla hradu Špilberk představíme tradiční vysokou kvalitu a úroveň prací žáků ZUŠ, kteří se prostřednictvím výtvarného vyjadřování učí tvořivému přístupu, rozvíjí svou fantazii, představivost i estetické cítění.

Žákyně Markéta Šmahelová ze třídy Mgr. Jany Kubové zahraje od 16:30 hodin na Společném varhanním koncertu ZUŠ Jihomoravského kraje v kostele Nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská ulice, Brno-střed.

Naše ZUŠ připravuje v rámci projektu ZUŠ Open 2019 od 17 hodin ve Společenském sále, Bzenecká 23, Brno-Vinohrady KONCERT ŽÁKŮ HUDEBNÍHO OBORU. Posluchači se mohou těšit na zajímavá sólová vystoupení, pěvecký sbor i smyčcový soubor, kteří zastoupí velkou řadu komorních a souborových seskupení naší ZUŠ. Více»

V centru Brna proběhne v pátek 31. května 2019 v odpoledních hodinách setkání všech brněnských ZUŠ, kde každá škola přispěje svým reprezentativním programem. Od 17:25 hodin zde vystoupí orchestr MLADÍ BRNĚNŠTÍ SYMFONIKOVÉ orchestr Sdružení ZUŠ města Brna pro symfonický orchestr se sídlem v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

Program ZUŠ Open BRNO 2019 na Dominikánském náměstí (14:30 – 18:00 hodin)
14:30 Vyhlášení soutěže To je talent
15:00 Představení jednotlivých zuš města Brna
17:00 Vystoupení žáků hudebních škol z polských Katowic
17:25 Mladí brněnští symfonikové
17:40 Pozdravy osobností města Brna zuškám
17:50 Proč bychom se netěšili. Zpívá sbor, orchestr a hosté.

Stará radnice BRNO
Výtvarníci budou tvořit od 15:00 hodin do 17:30 hodin.
Dále zde bude probíhat veřejná výuka, představí se divadelníci..

A ještě vzpomínka na loňský ročník:
ZUŠ OPEN 2018Foto z loňského vystoupení žáků naší ZUŠ na pódiu Staré radnice v Brně 24. května 2018

Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru 2018
24. května 2018 jsme se společně s dalšími 399 základními uměleckými školami z celé České republiky opět stali součástí celostátního happeningu ZUŠ Open 2018. Druhý ročník projektu operní pěvkyně Magdaleny Kožené si opět kladl za cíl podpořit a prezentovat základní umělecké školství.

24. května 2018 v centru Brna za účasti mnoha osobností kulturního a společenského života města Brna proběhlo setkání brněnských ZUŠ, kde každá škola přispěla svým reprezentativním programem. Naše ZUŠ se v rámci projektu ZUŠ Open 2018 účastnila výtvarného tvoření v Radnické ulici loutkami v životní velikosti, připravila vystoupení Kytarového souboru v rámci Galakoncertu na nádvoří Staré radnice a v 18:00 hodin i velmi úspěšný samostatný koncert v Barokním sále Místodržitelského paláce Moravské galerie.