Rybovka zněla nad Českem

Jedním ze symbolů českých Vánoc je Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.
Snad každý si při názvu hned vybaví prvních pár taktů s tenorovým sólem „Hej mistře!“

Mladí brněnští symfonikové – orchestr ZUŠ města Brna, v čele se svými dirigenty Gabrielou Tardonovou a Tomášem Krejčím, letošní Vánoce oslavil právě tou nejznámější a nejoblíbenější Českou mši vánoční „Hej mistře!“. Pro tento výběr repertoáru jej pobídla nabídka od Českého rozhlasu, který již dlouhodobě rozvíjí spolupráci se základními uměleckými školami. Každý orchestr napříč Českou republikou, který se do projektu zapojil, natočil v prosinci 2019 s Českým rozhlasem celou nahrávku skladby, která je sestříhána.

Výsledkem byla nahrávka České mše vánoční, na které se podíleli žáci a studenti
z českých základních uměleckých škol, a kterou jste mohli můžete slyšet na stanici ČRo právě na Štědrý den v 18 hodin.
Zástupcem Brna byl orchestr Mladí brněnští symfonikové, který nahrával s Českým rozhlasem 13. prosince 2019 v kostele na Karáskově náměstí v Židenicích.