KRAJINA – výstava žáků výtvarného ateliéru pí uč. Dagmar Bočkové
Výstava je ukázkou celoročního výtvarného projektu

V blízkosti školy žáci vnímali krajinu, která je obklopuje a snažili se ji zachytit při výtvarné práci. Pracovali s materiálem, který v přírodě nacházeli, seznamovali se s uměleckým směrem Land art, vyzkoušeli si práci v plenéru. Studovali stromy, jejich podzimní barevnost, detaily větví, kořenů a řezy stromů. Při zkoumání letokruhů přemýšleli nad vlastními letokruhy. Co by o nás asi prozradily, co by v nich bylo zapsáno? Vlastní otázky a odpovědi daly za vznik práci s názvem Letokruhy mého života, což byl do značné míry experiment při práci s klovatinou a suchým pastelem. Žáci začali mapovat také ideál svého vlastního světa Mapa mého světa. Při této práci využívali mapy, otisky a v závěru je dokreslovali už konkrétní představou o tom, co všechno ve svém světě potřebují nebo chtějí mít.

Při kresbě se zaměřovali na detaily přírody, vznikla výtvarná řada Houby a podhoubí a Cesty podzemí, kořeny. Kořeny  využili i k výpletu tzv. Macreme z lněných a bavlněných provázků.

Žáci výtvarného oboru se na výstavě prezentují malbou, kresbou, kombinovanou technikou, prostorovou prací, ale i experimentální výtvarnou tvorbou.
Srdečně Vás zveme do naší školní Galerie Pod Bílendou, kterou najdete
v komunikačních prostorách budovy ZUŠ, Došlíkova 4185/48.