SONY DSCNALAĎTE SE S ŽÁKY
ZUŠ PhDr. ZBYŇKA MRKOSE

Koncert komorní hry klávesového oddělení
S příchodem jara je spjata celá řada tradic, některé se dodržují již celá staletí, jiné vznikly mnohem později a teprve se o své trvalé místo mezi námi ucházejí. K akcím, které se v naší ZUŠ již pomalu stávají jarní tradicí, patří i Koncert komorní hry žáků klávesového oddělení, který se uskuteční ve středu 3. dubna 2019 v 18 hodin. Jako každý rok se zde naši klavíristé představí v méně tradiční roli korepetitorů a hráčů čtyřruční hry. Koncert komorní hry bude malou ukázkou toho, jak žáci dokáží vzájemně spolupracovat, jak dokáží společně muzicírovat a hudebně tvořit. Vždyť není naším cílem vychovávat jen nadané sólisty, ale hlavně vychovávat praktické klavíristy s širokým hudebním rozhledem, kteří umí společně sdílet radost a potěšení z hudby. A všichni vědí, že sdílená radost je radost dvojnásobná! V dnešním světě je mnohem více věcí, které nás rozdělují, než těch, které nás spojují. Na komorním koncertě se proto naši žáci pokusí se svými spoluhráči na sebe naladit, dokonale se sehrát a společně si hudbu užít. Věříme, že se jim podaří tento pocit jednoty a souznění předat dál svým posluchačům.