Hra na zobcovou flétnu

Technika hry na zobcovou flétnu, tvoření tónu, artikulace, frázování a zvládnutí hry na zobcovou flétnu sopránovou, altovou, tenorovou popřípadě i basovou je rozvinuta během studia předmětu Zobcová flétna. Zobcová flétna je po staletí oblíbeným nástrojem všech věkových skupin. Jemný něžný zvuk láká již děti předškolního věku. Skutečně kvalitní hra na zobcovou flétnu je stejně náročná jako na jakýkoliv jiný hudební nástroj. K sólové hře se užívá zejména flétna altová (většina barokního repertoáru). Běžně se užívají zobcové flétny s tzv. barokním prstokladem, které umožňují čistou hru ve všech tóninách. Hra na zobcovou flétnu je používána i jako prostředek pro zlepšení dýchacích obtíží u dětí. Zobcová flétna může být využita jako přípravný nástroj ke hře na nástroje symfonického orchestru. Více »