Hra na saxofon

Saxofon je mladý a pro mnoho žáků velmi přitažlivý nástroj. Má specificky krásnou barvu zvuku a právě pro ni je využíván především v jazzové, taneční, ale i symfonické hudbě. Často jej můžeme slyšet hrát i sólově. Je vyroben převážně z mosazi, ale kvůli své stavbě a způsobu jakým se na něj hraje, je zařazen mezi dřevěné dechové nástroje. Způsobem tvoření tónu se saxofon podobá klarinetu. Výuka tohoto předmětu poskytuje žákům široké možnosti hudebního rozvoje. Technika hry na nástroj se rozvíjí i díky hudební literatuře různých stylových období a technickým cvičením, které ji vhodně doplňují. Žák má možnost zapojit se do souborů nejrůznějšího obsazení. Utváří si schopnost samostatné práce s notovým materiálem, hudební nahrávkou apod. Více »