Hra na příčnou flétnu

Příčná flétna je dřevěný dechový hudební nástroj hranový, vyráběný dnes ze dřeva i z ušlechtilých kovů. Má velké využití v komorní hudbě a je zastoupena ve všech symfonických a dechových orchestrech, lidové, taneční i jazzové hudbě. Řada skladatelů si ji zvolila jako nástroj sólový. Příčná flétna přitahuje svým stříbrným vzhledem i jasným tónem. Hrát mohou začít i žáci mladší deseti let. Mají k dispozici flétnu se zahnutou hlavicí, která jim umožňuje nástroj fyzicky zvládnout. Hra na flétnu rozvíjí mimo hudebních schopností také koncentraci, tvořivost a cílevědomost. Vše je podmíněno pravidelnou přípravou a aktivním přístupem žáka. Své hudební výsledky si může ověřovat na veřejných vystoupeních a koncertech. Ve vyšších ročnících uplatňuje získané dovednosti v Komorní a souborové hře, v Cimbálové muzice a v orchestru Mladí brněnští symfonikové. Více »